Co o nás prozradí originální nábytek?

 

Co o nás prozradí originální nábytek?

Nemusíme být zrovna experty z umělecko-průmyslového odvětví, abychom na první pohled poznali rozdíl mezi krásným ale tuctovým nábytkem a veskrze originálními a designérskými kousky. Vizuální kultura formuje náš vlastní styl, záliby a preference už od narození, ale teprve při zařizování našeho vlastního bydlení mohou získané dovednosti efektivně vyplout na povrch.

image

Touha po vlastním stylu je vlastně dobře zamaskovaná touha po originalitě. Masová produkce nábytkářských řetězců nám nic neulehčuje. I když je k mání bezpočet tvarově i vzhledově originálních kousků, stejně začneme časem pociťovat znechucení a roztrpčenost nad tím, že ať už své bydlení vybavíme jakkoli, vždycky půjde jen o jinou variaci toho, co mají i všichni ostatní. Tehdy se poprvé přihlásí touha, která nám velí koupit originální nábytek, který by o nás prozradil něco víc, než jen to, že se rádi procházíme po obchoďácích.

Nechceme upoutat za každou cenu

Hledáme-li svůj styl, velice brzy pochopíme, že nejde o to upoutat pozornost k originalitě za každou cenu. Křiklavě nalakovaná jídelní židle v interiéru odvede mnohem horší službu než nábytek z masivu s nenásilně tvarovanými křivkami a liniemi. Chceme přece rozbít obyčejnost a rozvířit vody všednosti, ne si udělat z bytu cirkusáckou maringotku.

Hledáme tak dlouho až nalezneme

Nechceme mít všechno hned, s rozhodnutím si raději dáváme na čas a hledáme tu nejlepší možnost. Víme, co chceme, i kdyby to byl nábytek z teaku a neváháme to hledat. Nakupujeme srdcem a pokud někde narazíme na originální kousek, váháme jen chvíli. Zároveň si ale klademe ty správné otázky ohledně umístění budoucího stolku nebo taburetky. Víme, že o dominantu obýváku se jednoduše zakopávat nesmí, i kdyby byla ze zlata.

image

Nebojíme se kontrastů

Netrápí nás, že jsme si zrovna vloni zařídili celý byt v minimalistickém stylu. Víme, že eklektismus je módní designový směr a ne nadávka za slovníku. Vyřezávaný stolek z masivu nebo polštář z kozí kůže klidně umístíme vedle supermoderní plazmové TV a libujeme si, jak nevšedně to vypadá. Víme, že nic není problém, když se řídíme svými pocity a láskou k interiéru.

Newsletter

Profesionální obchodní platforma SKY-SHOP Sklep internetowy
Počkejte prosím...

Informace

Přihlášení proběhlo úspěšně