Nábytkové dialogy: kterým se raději vyhnout?

 

Nábytkové dialogy: kterým se raději vyhnout?

 

Míchání stylů je v posledních letech hlavní heslem interiérového designu. Málokdo stojí o katalogově zařízený obývák bez špetky vlastní invence. Dovoleno je téměř vše, přesto by výsledný koncept měl dávat smysl. A na co si dávat pozor nejvíce?

Článek jsme nazvali nábytkové dialogy a nebylo to náhodou. Originální nábytek umístěný v jedné místnosti by si měl mít co říct. I když postavíte celé vyznění interiéru na kontrastu, měli byste pátrat také po tom, co mají jednotlivé kousky společného, jinak svůj byt změníte spíše ve skladiště cirkusových rekvizit.

Například složitě vyřezávaný empírový stůl si s moderní plastovou židlí v minimalistickém stylu opravdu nerozumí. Kontrastu materiálů je v tomto případě nadřazený kontrast absolutně odlišného vzhledu a obojí dohromady už je zkrátka příliš.

 

Kontrast musí být citlivý

Ostré kontrasty ještě nikdy bytu útulnou atmosféru nedodaly. Masivní nábytek z exotického dřeva bude vedle subtilního skleněného stolečku vypadat jednoduše směšně. A nábytek z exotického teaku se úplně ztratí pod záplavou deček a drobných dekorací. Nábytek s historickým vzhledem a ultra moderní design si spolu také rozumí jen málokdy. Ale často je stačí navzájem propojit jedním originálním prvkem.

V obývacím pokoji může jít například o stolek určený pod televizi. TV a plazma stolky bývají umístěny víceméně ve středu místnosti. Dobrou volbou je u nich použití masivu, který lze i v jeho exotičtější formě (například teak nebo dřevo suar) zařadit skoro kamkoliv. Dobrým historickým příkladem je tzv. koloniální styl, který kombinoval často nesourodé prvky s podivuhodnou grácií.

image

I vy se můžete inspirovat právě zde. Originální nábytek z masivu vdechne interiéru duši a dodá mu jedinečný charakter. Elegantně prohnutý stolek ze dřeva suar se může klidně dívat na moderní geometrickou sedačku doplněnou o dřevěný retro stolek a přitom stále vypadat perfektně. Vybavení interiéru vhodnými dekoracemi je pak už tou pomyslnou třešničkou na dortu, která ho definitivně oživí.

image

Newsletter

Profesionální obchodní platforma SKY-SHOP Sklep internetowy
Počkejte prosím...

Informace

Přihlášení proběhlo úspěšně